Вівторок, 23.04.2024, 14:35 | Приветствую Вас Гість

Управляем футбольным клубом

Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи

Футбольним клубам треба вчитися самим заробляти!
Перший серед буковинців віце-президент Професійної футбольної ліги України – віце-президент ФК «Буковина» Валерій Королянчук вважає, що в другій лізі не місце клубам, які не вміють самостійно, за підтримки місцевої влади, заробляти на своє існування і не спроможні підтвердити наявність мінімального гарантованого бюджету на суму понад мільйон гривень на сезон для забезпечення існування команди та участі в змаганнях. Крім цього, Валерій Королянчук офіційно заявив про необхідність підвищення гонорарів суддям в комплексі із введенням жорсткіших методів покарання за помилки і особливо за упередженість. Ці та інші інціативи Валерій Степанович озвучив на засіданні ради ІІ ліги ПФЛ України, на якому він головував.
По приїзді додому буковинський «легіонер» у складі керівництва ПФЛ погодився прокоментувати ухвалені рішення.
«Якщо хлопець потрапив до команди майстрів, це вже професіонал»
– Президент ПФЛ Равиль Сафіуллін озвучив пропозицію щодо можливого створення напівпрофесійної (перехідної) ліги, введення статусу напівпрофесійного футбольного клубу, а також статусу футболіста-стажера. Як ви оцінюєте ці ідеї?
– Вважаю, що зараз створення напівпрофесійної ліги неможливе. Є ПФЛ і є аматорська ліга. Якщо команди ІІ ліги не відповідають умовам атестації згідно з регламентом, вони автоматично переводяться до аматорської ліги. Не розумію я і що таке футболіст-стажер. Стажером може бути водій, токар і т.д. Якщо хлопець потрапив до команди майстрів, це вже професіонал, не потрапив – аматор.
– Можливо, це стосується ідеї створення напівпрофесійної ІІ ліги, в якій могли би брати участь створені, приміром, на базі вузів команди? Адже ІІ ліга мала би виступати «трампліном» для зльоту вище – у справжні професіонали.
– Для студентських команд є студентська ліга. Футболісти віком до 21 року можуть грати і в команді майстрів, і в студентській команді. Не варто змішувати студентський і професійний футбол. Хоча крапку в цьому питанні ще не поставлено. На засіданні ради вирішили створити робочу групу, яку я очолюю, для додаткового вивчення цього питання. Наприкінці січня зустрінемося ще раз і обговоримо цю пропозицію, а до 15 квітня маємо запропонувати якесь рішення. До речі, до робочої групи в складі 17 осіб входить ще один наш земляк – екс-чернівчанин Ігор Ярменчук, який в минулому був відомим арбітром.
«Якщо немає інфраструктури, таким командам – місце
в аматорській лізі»
– Згідно з одним із рішень ради ІІ ліги, низці команд, в тому числі «Буковині», необхідно «усунути недоліки процедури атестації сезону 2006/07 рр.». Про які саме недоліки йдеться?
– Про це вже немає сенсу говорити. У нас були певні недоліки, але ми вже, слава Богу, усунули їх.
– Мабуть, загрозливою для багатьох команд є фраза «вважати сезон 2007/08 останнім для професіональних клубів ІІ ліги, які не вносять позитивних суттєвих змін для виконання критеріїв Положення про атестацію футбольних клубів України»?
– Атестацію клубів тепер здійснюють жорстко. І якщо клуби не відповідають визначеним критеріям, якщо немає інфраструктури, поля, роздягалень, кабінету, тоді про що можна говорити? Таким командам – місце в аматорській лізі. Хто не зможе забезпечити ці умови, буде позбавлений статусу команд ІІ ліги. Над «Буковиною» така небезпека наразі не нависає, бо ця команда відповідає всім ключовим вимогам.
– Натомість керівникам окремих клубів, в тому числі й «Буковини», рекомендували звернути увагу на «неприпустимість відсутності у тренерів клубу відповідних атестатів Центру ліцензування ФФУ».
– Зауваження були доречними. Але ми їх врахували і зробили відповідні висновки. На сьогодні головний тренер Віктор Мглинець вчиться в Центрі ліцензування і незабаром має отримати необхідну ліцензію.
– А інші тренери в командах майстрів теж повинні мати такі ліцензії?
– Так, це стосується всіх тренерів, які працюють в клубах ІІ ліги (і вищих ліг, зрозуміло). Ліцензії повинні мати також дитячі тренери, які працюють у спортшколах. І дуже приємно, що в Києві відзначили чернівецьку СДЮСШ з футболу міськспортуправління, яка цими днями святкувала своє 10-ліття, де всі тренери мають ліцензії.
«У ІІ лізі арбітр в полі отримуватиме
250 у.о., асистенти – по 125 у.о.»
– З вашого подання збільшаться гонорари суддям в ІІ лізі. Чи не сприйняли ваші колеги по раді цю пропозицію як спробу побічно добитися симпатій арбітрів до рідної «Буковини»?
– На робочій групі я спілкувався з членами ради ІІ ліги, і переговори були дуже важкими. Чомусь вони ставляться до суддів без особливих симпатій (сміється – авт.). Причому не лише представники клубів ІІ ліги. Звісно, суддівські помилки були і будуть. Помиляються всі, і не лише судді. Футболісти за гру роблять значно більше помилок. Але крайніми завжди вважають арбітрів. Їх робота завжди розглядається «під мікроскопом». Я без вагань підтримав пропозицію ФФУ щодо підвищення гонорарів. Якщо це рішення затвердить Центральна рада ПФЛ, з початком сезону 2008/2009 у ІІ лізі арбітр в полі отримуватиме 250 у.о., асистенти – по 125 у.о., делегат ФФУ – 125 у.о. і резервний арбітр – 25 у.о. Але й вимагати з суддів будуть суворіше. У разі отримання оцінки від 6,9 до 6 балів (себто «задовільно») арбітри отримають лише 50% від передбаченого гонорару, якщо ж оцінка коливатиметься в межах 5,9-5 балів (незадовільно) – з винуватців стягнуть 75% гонорару. Ми робитимемо все для того, аби звести до мінімуму упередженість у суддівсті. Тут солідарні і ПФЛ, і ФФУ. Є експертна комісія, і будь-який клуб може подати обгрунтований і підтверджений відеоматеріалами протест. Якщо будуть доведені серйозні помилки суддів, а тим більше з ознаками упередженості, застосовуватимуться дуже серйозні санкції.
– Таким чином сподіваєтеся зменшити «корупцію» в суддівстві?
– Саме для цього, на мою думку, і треба підвищити офіційні гонорари. Але, повторююся, і відповідно вимагати з них.
– Ви також були основним доповідачем щодо питання щодо встановлення мінімального гарантованого розміру бюджету професійного футбольного клубу ІІ ліги. Про що йдеться?
– Це ті кошти, які дають можливість забезпечити існування та участь клубів у ІІ лізі (зарплата, проживання, харчування, виїзд на матчі, оплата за арбітраж, заявочний внесок тощо). Всі клуби ІІ ліги подали ПФЛ свої середні кошториси. Тепер робоча група, яку я очолюю, повинна все це вивчити і підготувати Центральній раді ПФЛ та виконкому ФФУ пропозиції щодо розміру мінімального гарантованого кошторису, без якого команди не будуть допускатися до участі в ІІ лізі.
– Про яку суму йдеться?
– Сьогодні ще рано називати точні цифри, але йдеться про суму понад мільйон гривень.
«Футбольні клуби як громадські організації – це вчорашній день»
– На вашу думку, клуби ІІ ліги можуть самостійно формувати свої бюджети?
– Футбольні клуби як громадські організації (а це практично всі команди ІІ ліги, в тому числі й «Буковина») – це вже вчорашній день. Гадаю, сьогодні клуби ІІ ліги, не кажучи вже про І і вищу ліги, повинні заробляти самі кошти, звісно, за допомогою місцевої влади. Треба відкривати акціонерні товариства, які зможуть займатися виробничою або комерційною діяльністю, за рахунок якої в основному і повинні жити клуби. Треба робити все для того, щоби на трибунах були не кілька сотень, а багато тисяч вболівальників.

Источник: http://www.molbuk.cv.ua/article.asp?art_id=28071&retpath=hot
Категория: Мои статьи | Добавил: Byba (29.12.2007) | Автор: svarog
Просмотров: 1429 | Комментарии: 10 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 1
29.01.2008
1. shooroop [Матеріал]
Я думаю, що вболівальники не ходять на футбол по тій причині, що він просто не розкручений....а нерозкрученість - це наслідок невдалої інформаційної політики
Якщо навіть взяти рівень трансляції в Європі (навіть Польща далі від нас в цьому питанні пішла).
Крім того потрібно, щоб клуб відстоював права своїх фанатів, щоб дозволяв різні прояви на трибунах (фаєра, дими, баннери), але що це не порушувало права інших людей.....я думаю що багато людей приходить щоб подивитись і на фанатів також..
Тема телевізійних трансляцій.....понинати треба з місцевих телевізійних каналів....але незважаючи на це, і на місцевих каналах якість телевізійних трансляцій повинна бути така ж сама як і в Європі (з такою ж якістю повторів)...
Реклама: Реклама я вважаю теж має бути якісною... Наприклад останнім часом на стадіонах все більше і більше використовують електронну рекламу....таким чином можна вбити двох зайців - і кількість, і якість...
От таким чином можна популяризувати клуб...але це ще не всі ідеї.......требу ще подумати

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Категории каталога
Мои статьи [11]
Новости [0]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Футбольні новини
Статистика

В мережі всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наш опрос
Я готовий щомісяця вкладати в свій клуб:
Всього голосів: 458